Dioptrické sklá


Pri ich výbere dioptrických šošoviek by sme mali predovšetkým myslieť na kvalitu. Všetky otázky o  rozdieloch v kvalite a povrchových úpravách Vám radi zodpovieme pri Vašej osobnej návšteve v predajni.


V ponuke máme sklá od renomovaných výrobcov ako je Essilor, Rodenstock, Sagitta, Hoya, Danae, Quest, Divel Italia.


DRUHY SKIEL:

Jednoohniskové sklá

   Jednoohniskové sklá sú určené na korekciu do diaľky alebo do blízka, prípadne na strednú vzdialenosť. Sú to šošovky, ktoré majú iba „jednu“ dioptriu – môžu byť sférické alebo tórické (cylindrické).Multifokálne sklá

   Sú najdokonalejším, najestetickejším a najpohodlnejším riešením na korekciu presbyopie. Zaručujú číre a ostré videnie na všetky vzdialenosti. Nemenej dôležité je, že potrebujete iba jedny okuliare na všetky vzdialenosti.
Okrem toho, pokiaľ máte hociktorú z očných vád, multifokálne sklá korigujú súčasne aj ju.


Pracovné sklá

   Medzi multifokálne sklá môžeme zaradiť aj tzv. pracovné (kancelárske) sklá, ktoré sa stávajú stále obľúbenejšími. Na rozdiel od bežných multifokálnych skiel, pracovné nekorigujú videnie do diaľky, ale len vzdialenosť maximálne do 3 metrov. Je to závislé od výšky adície (prídavku na blízko).

   Využívajú ich predovšetkým ľudia, ktorí do diaľky nepotrebujú žiadnu korekciu. Výhoda týchto pracovných skiel spočíva predovšetkým v tom, že dochádza k minimálnemu obmedzeniu zorného poľa na stredné a blízke vzdialenosti, čo je ideálne predovšetkým pre kancelársku prácu, kde sa diaľka takmer nevyužíva.

   Preto názov „pracovné alebo kancelárske“.

 

    

 

 

Bifokálne sklá

   Sú komplexnejšie, avšak ešte stále nie sú úplne ideálnym riešením. Sklá sú rozdelené do dvoch častí, jedna je na pozeranie do diaľky, druhá do blízka. Videnie na strednú vzdialenosť je rozmazané – prakticky neexistuje. Navyše nevyzerajú veľmi esteticky – časť na blízko je vlažená do časti na diaľku v podobe „otočeného polmesiačika“ alebo tzv. „D-éčka“.